doorgaan naar hoofdinhoud

klubkampioenschap 2019 - 2020

tempo: 1u30 + 30 sec per zet

schrijf je in op onze mailinglijst

Vrijdag startte het clubkampioenschap. Dit jaar hebben we maar liefst eenentwintig deelnemers die in drie reeksen spelen. Zeven jeugdspelers meten zich voor de eerste keer met de rest van de club. We beginnen met Mats die Peter -vorig jaar gedeeld tweede in de eindstand- in het vroege middenspel na enkele mindere zetten van Peter onmiddellijk bij de keel grijpt. Met het spectaculaire torenoffer van Mats op f7, zeker niet zonder risico’s, ontploft de stelling volledig....

lees meer »
ronde 104-10-2019
1kristoff bultijnck-bye-
2kjell spaens-felix huyghe1-0
3matthias vanrossum-walter de reymaeker-
4mo taleb-eric cornelis-
ronde 218-10-2019
1bye-eric cornelis-
2walter de reymaeker-mo taleb-
3felix huyghe-matthias vanrossum-
4kristoff bultijnck-kjell spaens-
ronde 315-11-2019
1kjell spaens-bye-
2matthias vanrossum-kristoff bultijnck0-1
3mo taleb-felix huyghe-
4eric cornelis-walter de reymaeker0-1
ronde 422-11-2019
1bye-walter de reymaeker-
2felix huyghe-eric cornelis-
3kristoff bultijnck-mo taleb-
4kjell spaens-matthias vanrossum-
ronde 506-12-2019
1matthias vanrossum-bye-
2mo taleb-kjell spaens-
3eric cornelis-kristoff bultijnck1-0
4walter de reymaeker-felix huyghe-
ronde 620-12-2019
1bye-felix huyghe-
2kristoff bultijnck-walter de reymaeker-
3kjell spaens-eric cornelis-
4matthias vanrossum-mo taleb-
ronde 717-01-2020
1mo taleb-bye-
2eric cornelis-matthias vanrossum-
3walter de reymaeker-kjell spaens-
4felix huyghe-kristoff bultijnck-
ronde 104-10-2019
1bob huysman-bye-
2tom van hoofstat-niels lerinckx1-0
3sander lerinckx-diederik lot-
4sonja van der voorde-eddy pletinckx-
ronde 218-10-2019
1bye-eddy pletinckx-
2diederik lot-sonja van der voorde-
3niels lerinckx-sander lerinckx0-1
4bob huysman-tom van hoofstat0-1
ronde 315-11-2019
1tom van hoofstat-bye-
2sander lerinckx-bob huysman-
3sonja van der voorde-niels lerinckx0-1
4eddy pletinckx-diederik lot0-1
ronde 422-11-2019
1bye-diederik lot-
2niels lerinckx-eddy pletinckx-
3bob huysman-sonja van der voorde-
4tom van hoofstat-sander lerinckx-
ronde 506-12-2019
1sander lerinckx-bye-
2sonja van der voorde-tom van hoofstat-
3eddy pletinckx-bob huysman0.5-0.5
4diederik lot-niels lerinckx-
ronde 620-12-2019
1bye-niels lerinckx-
2bob huysman-diederik lot-
3tom van hoofstat-eddy pletinckx-
4sander lerinckx-sonja van der voorde-
ronde 717-01-2020
1sonja van der voorde-bye-
2eddy pletinckx-sander lerinckx-
3diederik lot-tom van hoofstat-
4niels lerinckx-bob huysman-
ronde 104-10-2019
1niels palmans-bye-
2serge vanderwaeren-jannes vandevelde1-0
3stijn beckers-geert verrijken1-0
4mats laureys-peter de bosscher0-1
ronde 218-10-2019
1bye-peter de bosscher-
2geert verrijken-mats laureys-
3jannes vandevelde-stijn beckers-
4niels palmans-serge vanderwaeren0-1
ronde 315-11-2019
1serge vanderwaeren-bye-
2stijn beckers-niels palmans1-0
3mats laureys-jannes vandevelde1-0
4peter de bosscher-geert verrijken0-1
ronde 422-11-2019
1bye-geert verrijken-
2jannes vandevelde-peter de bosscher0-1
3niels palmans-mats laureys-
4serge vanderwaeren-stijn beckers-
ronde 506-12-2019
1stijn beckers-bye-
2mats laureys-serge vanderwaeren-
3peter de bosscher-niels palmans-
4geert verrijken-jannes vandevelde-
ronde 620-12-2019
1bye-jannes vandevelde-
2niels palmans-geert verrijken-
3serge vanderwaeren-peter de bosscher-
4stijn beckers-mats laureys-
ronde 717-01-2020
1mats laureys-bye-
2peter de bosscher-stijn beckers-
3geert verrijken-serge vanderwaeren-
4jannes vandevelde-niels palmans-

aanvang partijen om 19u30. alle klokken worden ten laatste gestart om 19u45. bij afwezigheid van de tornooileider is het de verantwoordelijkheid van de oudste aanwezige deelnemer om de klokken te starten (walter > bob > eddy > eric > geert > …)

overwinning één punt; remise een half punt; verlies of forfait geen punten.

het kampioenschap is door het aantal deelnemers ingedeeld in een voorronde (3 reeksen) en een eindronde (3 reeksen).

voorronde

  • indien 2 of meer spelers in een voorrondereeks hetzelfde puntentotaal hebben, worden ze gerangschikt op basis van onderstaand scheidingssysteem. in volgorde:
    1. onderling resultaat
    2. koya (d.w.z. puntentotaal tegen tegenstanders die minstens 50% haalden)
    3. aantal overwinningen
    4. sonneborn-berger
    5. eloprestatie
  • voor het berekenen van de eloprestatie worden de elocijfers van de kbsb bij aanvang van het tornooi gebruikt. niet geklasseerde spelers krijgen een fictieve elo van 1150.
  • de scheidingspunten worden berekend met behulp van het programma swar. de tussenstand op de website is geen officiële tussenstand want ze houdt geen rekening met scheidingspunten.
  • de resultaten van een speler die niet de helft van zijn partijen speelt, worden niet geschrapt.
  • extra speeldagen om partijen vooraf te spelen of uitgestelde partijen in te halen: 1 november, 3 januari, 24 januari
  • alle partijen dienen ten laatste op 31 januari gespeeld te zijn.

eindronde

  • samenstelling reeksen:
    de 21 deelnemers worden na de voorronde verdeeld over 3 eindreeksen van 7 spelers.
    de 2 eerste spelers van elke voorrondereeks gaan naar de a-eindreeks.
    de 2 laatste spelers van elke voorrondereeks gaan naar de c-eindreeks.
    de beste 3de van de voorrondes gaat naar de a-eindreeks, de zwakste 5de gaat naar de c-eindreeks.
    alle andere spelers gaan naar de b-eindreeks.
  • om te bepalen welke “derden” uit de voorronde naar de a- of b-eindreeks gaan en welke “vijfden” naar de b- of c-eindreeks, worden de spelers geordend met behulp van onderstaand scheidingssysteem. in volgorde:
    1. het puntentotaal in de voorronde
    2. de eloprestatie van de voorronde
  • extra speeldagen om partijen vooraf te spelen of uitgestelde partijen in te halen: 17 april, 5 juni, 19 juni
  • alle partijen dienen ten laatste op 30 juni gespeeld te zijn.